کاش زهرا«سلام الله علیها» هم زیارتگاه داشت

از دوران کودکی به ما گفته اند که پاسخ خوبی، خوبی است و انتظار ما نیز همیشه از وقایع اطرافمان همین بوده و هست؛ ولی گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که درستی این عقیده مبهم به نظر می رسد. گاهی خوبی می کنی اما پاسخی نمی بینی و از این بدتر زمانی است که خوبی می کنی ولی با بدی جوابت را می دهند. در تاریخ شیعه و سنی میان آن همه وقایع نیمه شبهای تاریکی به چشم می خورد که علی «علیه السلام» در کنار دخت نبی اکرم اسلام، زهرای اطهر«سلام الله علیها» به خانه های اهل مدینه سر می زند، امیرالمومنین توشه ای از غذا بر دوش دارد و مشک آب نیز بر شانه های ام ابیهاست انگار این دو بزرگوار نمی توانند گرسنگی و تشنگی هیچیک از مخلوقات خدا را ببینند و این چنین ظرفهای مردم مدینه مملو از آب و غذا می شود.

... اما این خوبی پاسخش چه بود؟ جز بدنی پر از لاله های سرخ خون، دری نیم سوخته و بچه ای که به او اجازه تولد ندادند و آن لحظه که مولای بی مانندمان بدن مطهر و کبود صدیقه اش را غسل می دهد بیش از همه، یادگاری طناب مشک آب بر شانه همسر مکرمه اش، چشمانش را بارانی می کند اما علی «علیه السلام» می داند که از دنیا و اهلش انتظاری جز این نیست و عدالت جامه ایست که جز بر اندام خدا ترسان عالم بر کسی دیگر متناسب نیست چرا که خداوند اعدل العادلین است و وارثینش همان تقوا پیشگانند.

و امشب شبی است که علی «علیه السلام» - او که نامش لرزه بر اندام دشمنان خدا می اندازد – تنها و بی یاور در ظلمت شب که سیاهی مردم مدینه اش آنرا تیره تر کرده با همسرش وداع می کند و امانت رسول خدا را به او باز می گرداند. مادر مظلومه مان در امت پدر بزرگوارش تنها با هفت نفر تشییع می شود. مظلومیتش قلب ما را به درد می آورد و نا معلوم بودن قبرش قلبهای پر دردمان را سنگین تر می کند و این چنین دعا می کنیم که :

کاش از قلبم به قبرت راه داشت

کاش زهرا«سلام الله علیها» هم زیارتگاه داشت

... حرفی نیز با شما آقای ... کاندیدای محترم ریاست جمهوری! برای من سوال است که چرا شما در روزنامه تان بجای شهادت، رحلت حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها» را تسلیت گفته اید، مگر نمی دانید که شیعه افتخار می کند به اینکه مادر جوانش اولین شهید در راه ولایت است؟ شک نکنید که شهادت حضرت زهرا «سلام الله علیها» واقعیتی غیر قابل انکار است.

/ 7 نظر / 30 بازدید
پیغام مهم .....

================================ موضوع : تبادل لينک با تمام ويمسترهاي فارسي زبان . ================================ متن پيغام : مديريت سايت www .mdake .com جهت تبادل لينک با تمام وبمسترهايي فارسي زبان اعلام آمادگي ميکند . اين دعوت به لينک تنها شامل سايتها و وبلاگهاي پارسي زبان خواهد بود . ................... نکته : جهت تبادل لينک ، با ايجاد لينک سايت www .mdake .com در سايت يا وبلاگ خويش با عنوان " دانلود رايگان نرم افزار " و تماس با ايميل ما : { mdakeh@gmail.com } نسبت به قرار گرفتن لينک خود در دايرکتوري سايت اقدام نماييد . نکته : آدرس سایت را به صورت به هم چسبیده وارد نمایید { اسپیس ها را پاک نمایید } منتظر تماس شما هستيم . ....... ========================== نکته : اين پيغام به صورت اتوماتيک و خودکار براي وبلاگهاي فارسي زبان فرستاده شده است . و در انتخاب محتواي آنها هيچ گونه بررسي از قبل انجام نشده است . به همين علت هيچ گونه مسئوليتي در خصوص درج اين پيغام در وبلاگهاي غير اخلاقي و سياسي معطوف به ارسال کننده پيغام نمي باشد . ====================

همراز

یا زهرا به روزم موفق باشی [گل]

طرح کتابخوانی

من هر زمان که به یاد کتاب در جامعه خودمان می افتم ،قلبا متاسف می شوم .این به خاطر آن است که در کشور ما به هر دلیلی که شما نگاه کنید ، باید کتاب اقلا ده برابر این میزان ، رواج و توسعه و حضور داشته باشد .

...

سلام تسلیت می گم . و التماس دعا

خادم خلق الله

با سلام از اینکه این قدر دیر به دیدارتان آمدم منو ببخشید و از اینکه به وب خودتون سر زدیدید متشکرم آپم باز هم بیا[گل]

پرستو

سلام مرسی از مطالب خوبتون