پايان ضيافت ...

29y2yj9.jpg

يك ماه پيش همه ما دعوت شديم ، همه ما بنده ها به ميهماني خدا دعوت شديم و همه ما عزيز كرده هاي خدا بوديم و ميهمان سفره كريم بوديم ، كريمي كه در نيمه ماه جلوه كرامت خودش را در دومين اختر تابناك امامت پديدار كرد و اهل زمين را متوجه نهايت كرامت آل الله كرد تا بنده هايش جز از در خانه او از جاي ديگري گدايي نكنند. گداها صف كشيدند با تمام حاجات دنيوي و اخروي و هيچكدام دست خالي برنگشتند پس واي به حال من اگر دست خالي از اين سفره كنار آمده باشم.

اما در ماه ميهماني خدا شبي قرار گرفته كه در وصفش كتابها نوشته شده و خطبه ها خوانده شده ، شب قدري كه همراه با عزاداري است براي قدر سر شكسته ، اما نه فقط همان شب ، كه هر شب شب قدر است اگر بندگي خدا كنيم چراكه حقيقت شب قدر مهدي «عجل الله تعالي فرجه الشريف»  است حقيت شب قدر در رواياتي كه در شأن و منزلت شب قدر نازل شده است، بارها آمده است و نياز به تكرار نيست كه اعمال انسان‌ها بر دليل خداوند بر زمين و حجت او، عرضه مي‌شود. هم‌چنان كه در سوره «قدر» مي‌خوانيم، در شب قدر، «فرشتگان و روح، به اذن پروردگارشان به زمين نازل مي‌شوند.» و آن‌چنان كه روايات، در شرح و تفصيل اين آيه گفته‌اند، فرشتگان در هر شب قدر، اعمال بندگان خداوند را بر پيامبران و امامان معصوم عرضه مي‌كنند؛ زيرا ايشان «حجت» خدا بر زمين و ولي اويند. در منابع روايي نيز آمده است: «خداوند در شب قدر، مقدرات را به نزد آن كس كه اراده فرموده است (وصي و حجت) فرو مي‌فرستد. به خدا سوگند، روح و ملائكه در شب قدر، بر آدم نازل شدند و مقدرات امور را نزد او آوردند و حضرت آدم در نگذشت مگر اين كه براي خود وصي و جانشين تعيين كرد. همه پيامبراني كه پس از آدم آمدند نيز، بر هر كدام، در شب قدر، امر خداوند نازل مي‌گشت و هر پيامبري، اين مرتبت را، به وصي خويش مي‌سپرد.» از آن سو، اهميت شب قدر كه در طول سال يگانه و بي‌همتاست، در همين فرود آمدن فرشتگان به زمين و تعيين سرنوشت و تقدير انسان‌ها در طول سال است و همين مسئله بهانه‌ دستوري است كه براي زنده نگاه داشتن اين شب، به بيدار ماندن در آن و تهجد و عبادت و مناجات با خداي بي‌همتا داده شده است؛ فرصتي براي تأمل در آن‌چه گذشته است . چه تناسب زيبايي است كه هم زمان دقيق شب قدر بر همه پوشيده است و هم روي زيباي حقيقت شب قدر از ديده ها مخفي است ، و اكنون وظيفه ماست كه در عصر غيبت قدر ، جانشين بر حقش را دريابيم و حال هر شب ما شب قدر است و بندگي ، و مراسم احياي آن يعني در خط ولايت بودن ، يعني مطيع امر رهبري بودن ، يعني سرباز سيد علي بودن ، يعني فدايي خامنه اي بودن .

خدايا ! مرا در اين راه ثابت قدم گردان تا زير سايه بركات نايب امام عصرمان و تحت لواي حجت غايب تو هميشه پيرو واقعي علي «عليه السلام» باشيم .

و بالاخره بعد از يك ماه بندگي جشن مي‌گيريم ، جشن مي‌گيريم كه يك ماه ميهمان كريم بوديم و مبارزه با نفسهايمان كرديم و هرآنكس كه بيشتر بندگي كرده شاديش بيشتر است ...

/ 5 نظر / 8 بازدید
آرمان

عيد سعيد فطر بر تمامی خالصان ضيافت الهی گرامی باد. ملتمس دعا يا علی

سيد جواد

سلام عید فطر خجسته باد ممنون که سرزدین با موضوع "جاسوسی هسته ای و تهدید به افشاگری رئیس جمهوری"بروزم منتظر حضور سبزتان

قاصدک

باسلام وعرض تبریک امیدوارم در راهی که قدم گذاشته اید همیشه موفق و پیروز باشید. یا علی

ناشناسی بسيار آشنا

سلام منم به نوبه خودم اين عيد فرخنده رو تبريک ميگم.اميدوارم همه ما به اين باور برسيم که روزی که در آن معصيت خدا نباشد عيد است.ان شاءالله

بی نشان

سلام امیدوارم همیشه مهمان خدا باشید ما را هم از دعای خیرتان فراموش نکنید از لطف شما سپاسگزارم