شکر خدای را که در پناه حسينيم

از دور سجده آرم بر خاك آستاني                     كانجا شهان ستادند با كاسه گدايـي

از هيچكس نيايد روي خدا نمودن                     جز تو كه بر سر ني كردي خدا نمايي

بي حسين زهرا نفس كشيدن هرگز

امام حسين «عليه السلام» چون به زمين كربلا رسيد پرسيد : نام اين زمين چيست ؟ گفته شد «كربلا».

فرمود : پياده شويد! اين مكان جايگاه فرود بار و اثاثيه ماست، و محل ريختن خون ما و محل قبور ماست، جدم رسول الله مرا اينچنين خبر داده است.

امام «عليه السلام» فرزندان و برادران و اهل بيت خود را جمع كرد و بعد نظري بر آنها انداخته گريست و گفت : خدايا! ما عترت پيامبر تو محمد «صلي الله عليه و اله وسلم» هستيم، ما را از حرم جدمان راندند و بني اميه در حق ما جفا روا داشتند. خدايا! حق ما را از ستمگران بستان و ما را بر بيدادگران پيروز گردان.

حضرت حسين بن علي «عليه السلام» پس از ورود به سرزمين كربلا به اصحاب خود فرمود :

(( النّاسُ عَبيدُ الدُّنيا وَ الدّينُ لَعَقٌ عَلي اَلْسِنَتِهمْ يَحُوطُونَهُ ما دَرَّتْ مَعايشُهُمْ فاِذا مُحِّصُوا بالبَلاءِ قَلََّ الدَّيّانُونَ . ))

مردم ، بندگان دنيا هستند و دين را همانند چيزي كه طعم و مزه داشته باشد مي انگارند و تا مزه آنرا بر زبان خود احساس مي كنند آنرا نگاه مي دارند و هنگامي كه بناي آزمايش باشد تعداد دينداران اندك مي شود.

حضرت سيد الشهدا «عليه السلام» دوات و كاغذ طلب كرد و خطاب به تعدادي از بزرگان كوفه كه مي دانست بر راي خود استوار مانده اند ، اين نامه را نوشت :

«بسم الله الرحمن الرحيم از حسين بن علي به سليمان بن صرد و مسيّب بن نجبه و رفاعه بن شداد و عبدالله بن وال و گروه مومنين ، اما بعد ، شما مي دانيد كه رسول خدا «صلي الله عليه و اله وسلم» در حيات خود فرمود : هر كس سلطان ستمگري را ببيند كه حرام خدا را حلال نمايد و پيمان خود را شكسته و با سنت من مخالفت مي كند و در ميان بندگان خدا با ظلم و ستم رفتار مي نمايد، و اعتراض نكند قولا و عملا ، سزاوار است كه خداي متعال هر عذابي را كه بر آن سلطان بيدادگر مقدر مي كند، براي او نيز مقرر دارد ، و شما مي دانيد و اين گروه (بني اميه) را مي شناسيد كه از پيروي نموده و از اطاعت خدا سر باز زده و فساد را ظاهر و حدود الهي را تعطيل و غنائم را منحصر به خود ساخته اند، حرام خدا را حلال و حلال خدا را حرام كرده اند.

نامه هاي شما به من رسيد و فرستادگان شما به نزد من آمدند و گفتند كه شما با من بيعت كرده ايد و هرگز مرا در ميدان مبارزه تنها نخواهيد گذارد و مرا به دشمن تسليم نخواهيد كرد ، حال اگر بر بيعت خود پايداريد كه راه صواب هم همين است ، من با شمايم و خاندان من با خاندان شما و من پيشواي شما خواهم بود ؛ و اگر چنين نكنيد و بر عهد خود استوار نباشيد و بيعت مرا از خود برداريد به جان خودم قسم كه تعجب نخواهم كرد ، چرا كه رفتارتان را با پدرم و برادرم و پسر عمويم مسلم ديده ام ، هر كس فريب شما را خورد نا آزموده مردي است ، شما از بخت خود رويگردان شديد و بهره خود را در همراه بودن با من از دست داديد ، هر كس پيمان شكند ، زيانش را خواهد ديد و خداوند بزودي مرا از شما بي نياز گرداند . والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته».

سرور و سالار شهيدان نامه را بست و مهر كرد و به قيس بن مسهر صيداوي داد تا عازم كوفه شود و چون امام «عليه السلام» از خبر كشته شدن قيس مطلع گرديد گريه در گلوي او پيچيد و اشكش بر گونه اش لغزيد و فرمود : «خداوندا! براي ما و شيعيان ما در نزد خود جايگاه والايي قرار ده و ما را با آنان در جوار رحمت خود مستقر ساز كه تو بر انجام هر كاري قادري».

كشيده ام به زير اسمش يه خط قرمز            كه بي حسين زهرا نفس كشيدن هرگز

/ 39 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رخ اندیشه

سلام .ممنونم استفاده کردم از فنون مذاکره نوشتم .شاید مثمر باشد مستدام باشید

اميرحسين

بسم الرب الرضا با سلام خدمت شما دوست عزيز كه با نظراتتان مرا به بهتر نوشتن و مطالب جالب تر روحيه مي دهيد .... حوادثي كه امروزه در جهان بوجود امده و ظلم در حق فلسطين اشغالي واقعا تاسف بار است من با موضوع نسل كشي فلسطين و علايم ظهور امام زمان و معما اپ كردم منتظر استفاده شما از مطالب و نظراتتان هستم عاشق بد امام رضا (اميرحسين)يا علي

بارقه

سلام به نظر شما الان کربلا کجاست؟؟ نمره شمر و یزید شناسی ما چه قدر است؟؟ یا لیتنا کنا معک ما معنا دارد یا فقط شعاره..... یا حسین

نازنين

گریه] بیا ببین به کدامین گناه.......................... رقص گلها در ج

خواهران قريب

سلام ۲۳ محرم سالگرد تخريب حرمين امامين عسکريين و سرداب مقدس حضرت بقيه الله (عج ) به دست دشمنان اسلام بر شما عاشق اهل بيت(ع) تسليت باد. التماس دعا

بی نشان

آن روز ابراهیم(ع) شیطان را سنگ زد و نفس اماره را در قربانگاه سر برید اما امروز شیطان چه راحت جولان می دهد و منازل مسلمانان را به قربانگاه تبدیل کرده..... امروز شیطان در فلسطین با نام اسرائیل ظهور کرده و فرزندان فلسطین را به قربانگاه می برد و اف بر غیرت مسلمانان که چه راحت نشسته و نظاره می کنند........ مگر غیر از این است که در ماه محرم هستیم و پیام محرم و امام حسین(ع) مگر غیر از این است: هیهات من الذله و وای بر ما که پیام امام حسین (ع) را به راحتی فراموش کرده ایم....... و پیام شهدا را ......... که مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است.

عاطفه

ای خدای ذوالجناح! وقتی که اسبی در آستان حسين ِبه معرفتی چنان دست می يابد ِروا نيست که سالکان کوی او محروم از معرفت بمانند.ما را تا کمترين پايه معرفت حسين تعالی بخش. اينم يه سر التماس دعا

علی

ای خدای علی! اگر خلق عالم علی را می شناختند دوستش می داشتند و اگر خلق عالم علی را دوست می داشتند جهنم آفريده نمی شد . حضورمان را در بهشت عشق علی جاودان بدار. اينم يه سر ديگه